Avukat Cüneyt Bodur

Avukat Cüneyt Bodur

İstanbul’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi‘nden mezun olduktan sonra önce Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okudu. Oldukça yüksek bir ortalama ile yatay geçiş yaparak Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimini tamamladı. Avukatlık stajının ardından İstanbul Barosuna kaydoldu.
Evyap Holding‘te bir süre çalıştıktan sonra ABD’nin önde gelen okullarından birisi olan American University Washington College of Law 🔗 kabul alarak International Business Law konusunda yüksek lisans eğitimine devam etti. Daha sonra Birleşik Krallık (United Kingdom) da Enerji Hukuku programıyla meşhur Centre for Energy, Petroleum and Mineral Law & Policy 🔗 (CEPMLP) yüksek lisansına devam etti ve 2007 senesinde LLM in Energy Law & Policy programını başarı ile bitirdi.
2008 yılında askerlik görevini 319. Kısa Dönem olarak İzmir’deki Hava Kuvvetlerinde yerine getirdi. Microsoft System Engineer olan ve aynı zamanda Linux System Admin seviyesinde bilgi sahibi Cüneyt Bodur, programlama dillerinden SQL bilmektedir. Yazarın Linux Mint 17 hakkındaki inceleme yazısına buradan ⬅ ulaşabilirsiniz.

Avukatlık mesliğini serbest olarak devam ettirmekte olan Cüneyt Bodur‘un kaleme aldığı akademik çalışmalarından bazıları (yayımlandığı site linkleri ile birlikte) aşağıda verilmiştir.

Avukat Cüneyt BODUR,    Ofis Telefon Numarası : 0212 352 44 60 📞

***  Regulatory Framework of Build Operate and Transfer (BOT) Models in Turkey (5.834 words) http://www.turkhukuksitesi.com/makale_1630.htm 🔗

***  Banka Teminat Mektupları ve Dikkat Edilecek Hususlar (2.457 Kelime) http://www.turkhukuksitesi.com/makale_1847.htm 🔗

***  Restructuring, Privatization, Liberalization and Regulatory Reform of Turkish Electricity Industry. (10.000 Words)  http://www.turkhukuksitesi.com/makale_1646.htm 🔗

***  What are the Arguments of Those Who Oppose Liberalization of Electricity Industry? (4.600 Words) http://www.turkhukuksitesi.com/makale_1624.htm 🔗

***  State Aid and the Financing of Public Services: Altmark Judgment of ECJ and the Developments Thereafter (4.027 Words)

***  Enforcement of Foreign Arbitral Awards in Turkey (3.680 words)

***  Yabancı Uyrukluların Türkiye’de Çalışma İzinleri ve İlgili Mahkeme Kararları http://www.turkhukuksitesi.com/makale_1629.htm 🔗

***  Interpretation of Royalty Clauses in Oil and Gas Lease Agreements in USA (6.358 Words)

***  Should Multinational Corporations be Subject to Liability under the Alien Tort Claims Act for Violations of International Human Rights? (3.327 Words)

Yazarın Sitemizde Yayımlanan Diğer Yazıları Şunlardır;

*** Debian Based Distro’lar için Linux Güvenlik Ayarları ⬅ ip6 disable edilmesi ve daha pek çok önemli güvenlik ayarları.

*** Linux’e Yeni Başlayanar için Hangisi Daha İyi Linux Mint mi Ubuntu mu ⬅ en çok sorulan sorulardan birisidir. Burada yazarımızın şahsi tercihi Linux Mint olup bunun gerekçelerini ve Ubuntu’ya nazaran artı yönlerinden de bahsediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
450
  Subscribe  
Bildir
Scroll Up