Namaz Sureleri ve Anlamları, Felak Suresi

Bu sayfamızda öncelikle Felak Suresi’nin Arapça Yazılışı, sonra Arapça Telefuzu, sonra Türkçe Meali verilmektedir. Nazara karşı bolca okunması tavsiye edilen Felak Suresinin telefuzu doğru olması için ayrıca MP3 formatında Linki eklenmiş olup, aşağıdaki player’dan dinleyebilirsiniz.

 

Felak Suresinin Okunuşu ve Meali

1. Kul e’ûzü birabbil felak
(Ey Muhammed!) De ki: tan yerini ağartan Rabbe sığınırım şunların şerrinden sığınırım; 
2. Min şerri mâ halak
Yaratıkların şerrinden
3. Ve min şerri ğasikın izâ vekab
bastırdığı zaman karanlığın şerrinden
4. Ve min şerrinneffâsâti fil’ukad
Düğümlere nefes eden büyücülerin şerrinden
Ve min şerri hâsidin izâ hased
Hased ettiği zaman hasedçinin şerrinden

 

Felak ve Nas Surelerini Okumanın Faydaları 

İbni Âbis el-Cühenî anlatıyor: Resulullah (a.s.m.) bana şöyle dedi: “Yâ İbni Âbis! Sana Allah’a sığınanların okuyacağı en faziletli şeyi söyleyeyim mi?”  “Buyur yâ Resulallah” dedim. Resul-i Ekrem (a.s.m.) şöyle buyurdu: “Kul eûzü bi-rabbi’l-felâk’ ve ‘Kul eûzü bi-rabbi’n-nâs…’ Bu iki sûredir.”

Hz Âişe (ra) anlatıyor: “Hz Peygamber (sav) her gece yatağına geldiği zaman iki elini birleştirerek Kul Hüvallahu Ehad, Kul Eûzü Bi-Rabbil-Felak, Kul Eûzü Bi-Rabbi’n-Nas sûrelerini okur, ellerine üfler, sonra da iki eliyle vucudunun, ellerinin eriştiği kısımlarını sıvazlardı Elleriyle başını, yüzünü, vücudunun ön kısmını meshetmeye başlardı Ve böyle okuyup üfleyerek vücudunu meshetmeyi üç defa tekrarlardı” (Buhârî, Muslim). 

Felak Suresi ile birlikte okuduğumuz ve Vesvese verenlerin şerrinden Allah’a sığındığımız Nas Suresi ⬅ Arapça okunuş ve Türkçe Mealine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Dua dileklerimizle, Selamlar…

Kimler Neler Demiş?

avatar
450
  Subscribe  
Bildir
Scroll Up