En iyi Hosting Firması Hangisi

En iyi Hosting Firması Hangisi

En iyi yerli Hosting Firması Hangisi? Türkiye’de Sunucusu olan Hosting Firmalarından hangisi daha iyidir? Sizlere bu yazımızda 2012 yılından bugüne, firmamızın websiteleri sebebiyle edindiğimiz hosting tecrübesini, paylaşmak ve bizce en iyi hosting firmalarını paylaşmak istiyoruz. Bu yazımızı ilk defa 2015 yılında 3 yıllık tecrübemizi anlatmak için kaleme alınmıştı. Update: 2017 yılında tekrardan bu yazımıza dönüş yaparak sizlerle yeni tecrübelerimizi de paylaşmak istedik. Özellikle Güzel Hosting‘le (www.guzel.net.tr) ilgili tecrübelerimizin çok olumlu olduğunu belirtmek isteriz.
 
Öncelikle aklınıza gelen tüm büyük isimlerin hepsinin “müşteri destek hattı” olduğunu biliyoruz. Ancak destek hattının bulunması değil, destek hattının işinize yarar cevaplar vermesi önemlidir. Bir diğer önemli husus ise almış olduğunuz Hosting Paketleri’ni sizin istekleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda modifiye edip edemeyeceğiniz hususudur. Bu konuya örnek olarak; Adını vermek istemediğimiz ve bilinen bir hosting firmasının e-mail kotası “herbir e-mail hesabı için 250 MB” olarak tayin etmiş durumda. Evet evet doğru okudunuz. Bu ne saçmalık dediğinizi duyar gibiyiz. Çünkü bu kotayı artıramıyorsunuz! 
 
Bir diğer bilindik firmada ise bu 2 GB olarak tanımlanmış. Elbette bu daha iyi ama siz de bizler gibi tek ve büyük e-mail adresi kullanıyorsanız (örn. satis@web-adresiniz .com veya danis@web-adresiniz .com) bu durumda 2 GB da yeterli olmayacaktır ve kota doldukça eski mailleriniz silmek zorunda kalacaksınız veya başka bir yerde yedekleme zahmetine gireceksiniz.
 
İşte tüm bu ve benzeri sorunlar sebebiyle sitemizi o tarihlerde sadecehosting.com hosting firmasına aktardık. aktarmıştık. O tarihten sonra da ilk dönemleri çok iyi hizmet veren bu firma başka bir firma tarafından satın alınmasından sonra eskiyi aratır oldu. Mail serverlarında sanırım 2 defa sorun yaşadık. Ayrıca hosting server’ları da ikiye ayrılmış, dns adresleri bile farklı. Yani eski müşteri iseniz daha eski hizmetleri almak durumunda kalıyorsunuz.  
 
Güzel Hosting tecrübelerimiz; Nispeten pahalı olan Turhost’u bir kenera bırakırsak Guzel.net.tr hosting firması oldukça kaliteli. Müşteri ilişkileri ve destekleri gerçekten oldukça iyi. Güzel hostingle ilgili detaylar şu şekilde; 
  1. Müşteri hizmetleri gerçekten hızlı ve çözüm odaklı (örn. Natro, ki 4 senedir kullanıyorum, müşteri hizmetleri cevap veriyor ama o cevap bazen sorununuzu çözmüyor, sanırım Natro artık dedicated server gibi daha kurumsal firmalara öncelik veriyor)
  2. Site hızı çoook iyi, wpmavi adlı websitesindeki incelemeyi okuduğumda 1. sırada Güzel.net.tr görünce acaba mı! dedim ancak şuan okumakta olduğunuz Blog onların server’ında hizmet veriyor ve çok memnunuz.
  3. Kullanıcı Paneli çok güzel, kolay anlaşılır ve net olarak dizayn edilmiş. İstediğiniz işlemi bulabiliyorsunuz.
  4. Fiyat, sanırım fiyat / performans oranında bu hosting firmasını geçebilecek yoktur. Öncelikle paketleri diğer firmalar gibi sınırlı değil. Çeşitleri fazla, siz kendinize uygun olanı alabiliyor sonradan artırabiliyorsunuz.
  5. Sabit İ.P adresini en uygun fiyata veren firma. Özellikle shared hosting’lerde diğer firmaların günahlarını çekmemek adına herkese sabit i.p kullanmalarını tavsiye ederim.
Şuana kadar karşılaştığımız tek sorun: Gece vakitlerinde (sanırım server yedek aldığı için) bir kaç dakikalığına ulaşımda sıkıntı oldu. Onun dışında herhangi bir problem ile karşılaşmadık. Kendimce oluşturduğum sıralamaya geçmeden önce Hozzt firmasının hizmetlerinden de kısaca bahsedeyim. Fiyatları ne ucuz ne pahalı. Site hızları oldukça iyi. Müşteri ilişkileri iyi. Destek bildirimlerine dönüş süreleri tatminkar. 
 
Hızlı Hosting, Bilgili Müşteri Destek Birimi ve Hosting Pakeletinin özelleştirilebilir olması sebebiyle, gönül rahatlığı ile sizlere SadeceHosting firmasını tavsiye ediyoruz. GÜNCELLEME 2017: Bu güne kadar ki tecrübelerimiz ışığında Şahsi Kanaatimiz odur ki, Fiyat Performans açısından Türkiye’deki en iyi hosting firmaları;
 
1) Güzel Hosting (guzel.net.tr)
2) Sadece Hosting (sh.com.tr) 
2) Alastyr Hosting (alastyr.com)
3) Hozzt.com 
4) Turhost  (turhost.com)
 
Turhost’un 4. sırada olması sizi şaşırtmasın, Fiyatı gözarda edip sadece performans ve kaliteye dayalı bir sıralama yapsaydık TURHOST kesinlikle daha yukarılarda olurdu.  
 
Saygılarımızla,
 

Kimler Neler Demiş?

avatar
450
  Subscribe  
Bildir
Scroll Up