Yabancıların Oturma İzni Nereden Alınır?

Yabancıların Oturma İzni Nereden Alınır?

Daha önceki yazımızda sizlere yabancı uyruklular için Türkiye’de Oturma İzni Nasıl Alınır detaylı olarak anlatmıştık. Ancak o tarihli yazımızdan sonra İstanbul Göç İdaresi bir takım değişiklikler yapmıştır.
 
İstanbul’da yaşanan yoğunluk sebebiyle randevu günü için ilgili idari birimleri 3’e ayrımıştır. “Çalışma Grup Başkanlığı” olarak adlandırılan bu yeni hizmet birimleri Beşiktaş, Kadıköy ve Beylükdüzü ilçelerinde hizmet verecektir. Detaylı bilgi şu şekildedir;
 
Beşiktaş Çalışma Grup Başkanlığı: Bu birime bağlı olan ilçeler Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli, Sarıyer, Kağıthane. Bu ilçelerde yerleşik olan yabancılar randevu günü Vatan Emniyete değil aşağıda verilen adrese gidecekler. Adres bilgisi; Gönenoğlu Sokak, No:10 Gayrettepe Beşiktaş (Gayrettepe’deki Telekom Binasının arkasındaki cadde üzerindedir)
 
Kadıköy Çalışma Grup Başkanlığı: Bu birime bağlı olan ilçeler Üsküdar ve Kadıköy’dür. Bu ilçelerde oturan yabancılar randevu günü Vatan Emniyete değil aşağıda verilen adrese gidecekler. Adres bilgisi: Bahariye Caddesi, Kuzu Kestane Sokak Mo:1 Kadıköy (Kadıköy Kaymakamlığı Binası’nda hizmet verilmektedir)
 
Beylikdüzü Çalışma Grup Başkanlığı: Bu birime bağlı olan ilçeler Beylikdüzü, Büyükçekmece, Esenyurt’tur. Bu ilçelerden ikamet için randevu almış olanlar, randevu günü Vatan Emniyete değil aşağıda verilen adrese gidecekler. Adres Bilgisi: Yakuplu Mahallesi, Hürriyet Bulvarı No:18, Hükümet Konağı, Beylikdüzü.
 
Saygılarımızla,
Av. Mustafa Çağatay UĞUR
 

Kimler Neler Demiş?

avatar
450
  Subscribe  
Bildir
Scroll Up