Avukat Cüneyt Bodur

Avukat Cüneyt Bodur

İstanbul’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi‘nden mezun olduktan sonra önce Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okudu. Oldukça yüksek bir ortalama ile yatay geçiş yaparak Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimini tamamladı. Avukatlık stajının ardından İstanbul Barosuna kaydoldu.
 
Evyap Holding‘te bir süre çalıştıktan sonra ABD’nin önde gelen okullarından birisi olan American University Washington College of Law🔗 kabul alarak International Business Law konusunda yüksek lisans eğitimine devam etti. Daha sonra Birleşik Krallık (United Kingdom) da Enerji Hukuku programıyla meşhur Centre for Energy, Petroleum and Mineral Law & Policy🔗 (CEPMLP) yüksek lisansına devam etti ve 2007 senesinde LLM in Energy Law & Policy programını başarı ile bitirdi. 2008 yılında askerlik görevini Türk Hava Kuvvetlerinde kısa dönem olarak yerine getirdi. 
 
Askerlik görevini tamamlamasının ardından: enerji sektörü başta olmak üzere muhtelif şirketlerde danışmanlık görevi üstlendi. Ülke içi elektrik ticaret lisansının alınmasından trade sözleşmelerinin hazırlanmasına, cross-border diye tabir edilen ülkeler arasındakielektrik alım-satım sözleşmelerinin hazırlanmasından yerli kaynakların kullanılmasına yönelik jeotermal enerji santrallerinin kurulumuna kadar muhtelif projelerde hukuki danışmanlık yaptı. Yerli ve yabancı şirketlerin birleşme ve devralma (merger and acquisition) işlemlerinde due diligence, SHA (Shareholders’ Agreement), şirket ana sözleşme ve YK’nun yeniden düzenlenmelerinde hukukçu olarak yeraldı. Türk yabancılar hukuku ve Türkiye’deki göçmenlerin hukuki statüsü konusunda çalışmalarda bulundu. En son TMSF iştiraki olan “Birleşim Varlık Yönetim A.Ş”de hukuk müşavirliği görevinden 31/12/2019 tarihinde ayrıldı. 
 
Microsoft System Engineer olan, aynı zamanda Linux işletim sistemlerinde tecrübe ve bilgi sahibi Cüneyt Bodur, programlama dillerinden SQL bilmektedir. Boş zamanlarında hobi olarak yazdığı veritabanı programı halen bir danışmanlık firması tarafından etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Komplike “relation table“lardan ve detaylı “query“lerden oluşan programda ayrıca “olay yönlendirme“ler için visual basic kullanılmış ve “macro“lar ile desteklenmiştir. Mükerrer kayıtlara izin vermeyen, yenileme tarihlerinden 60 gün öncesinde haber verebilen program, maliyetlerin düşürülmesi amacıyla (NAS kullanılarak) network üzerinde birden fazla kullanıcının aynı zamanda veri okuma ve veri girişine imkan verecek şekilde (Front End, Back End ayrımıyla) çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. 
 
Geleceğin teknolojisi olarak kabul görmeye başlayan Blockchain teknolojisini ve kripto paraları yakından takip etmekte, bu konuda yazılar kaleme almaktadır. Avukatlık mesleğine serbest olarak devam eden Cüneyt Bodur‘un kaleme aldığı çalışma ve yazılarından bazılarını (yayınlandığı site linkleri ile birlikte) aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.
 
 
SİTEMİZDE YAYINLANAN YAZILARI

Why Blockchain and Crypto Currency are Important and Necessity for Turkey?
https://www.guzelbilgi.net/2020/08/why-blockchain-and-crypto-currency-are-important-and-necessity-for-turkey 

Blockchain ve Bitcoin Nedir Nasıl Çalışır?
https://www.guzelbilgi.net/2020/06/blockchain-ve-bitcoin-nedir-nasil-calisir

Malvarlığına El Koyma ve Avrupa Birliği’ndeki Uygulamalar
https://www.guzelbilgi.net/2020/04/malvarligina-el-koyma-ve-avrupa-birligindeki-uygulamalar

Debian Based Linux Güvenlik Ayarları
https://www.guzelbilgi.net/2015/01/linux-guvenlik-ayarlar 

Linux Mint Cinnamon İncelemesi 
https://www.guzelbilgi.net/2014/07/linux-mint-cinnamon-17-incelemesi 

TÜRK HUKUK SİTESİNDE YAYINLANAN YAZILARI

Regulatory Framework of Build Operate and Transfer (BOT) Models in Turkey
http://www.turkhukuksitesi.com/makale_1630.htm 

Banka Teminat Mektupları ve Dikkat Edilecek Hususlar
http://www.turkhukuksitesi.com/makale_1847.htm 

Restructuring, Privatization, Liberalization and Regulatory Reform of Turkish Electricity Industry.
http://www.turkhukuksitesi.com/makale_1646.htm 

What are the Arguments of Those Who Oppose Liberalization of Electricity Industry?
http://www.turkhukuksitesi.com/makale_1624.htm 

Yabancı Uyrukluların Türkiye’de Çalışma İzinleri ve İlgili Mahkeme Kararları
http://www.turkhukuksitesi.com/makale_1629.htm 

DİĞER  YAZILARI

  • State Aid and the Financing of Public Services: Altmark Judgment of ECJ and the Developments Thereafter
  • Enforcement of Foreign Arbitral Awards in Turkey
  • Interpretation of Royalty Clauses in Oil and Gas Lease Agreements in USA
  • Should Multinational Corporations be Subject to Liability under the Alien Tort Claims Act for Violations of International Human Rights?

Bu Sayfanın Güncellenme Tarihi: Ağustos 2020


Yayımlanan makale ve çalışmalarla ilgili görüş ve yorumlarınızı aşağıda bizlerle paylaşabilir veya cuneytbodur gmail adresine mail gönderebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir