Playstation Tavsiye Oyunlar

Playstation Tavsiye Oyunlar

İster stres atmak için olsun, isterse de boş zamanlarınızı değerlendirmek için, oyun oynamaya karar verdiniz ve hangi oyunu alsanız karar veremediniz. Bu yazımızda sizlere bizim beğenerek oynadığımız ve bitirdiğimiz oyunlarla ilgili görüşlerimizi paylaşacağız. Bu oyunların pek çoğunu PC, PS4, Xbox platformlarında da bulmanız mümkün. Biz aşağıdaki oyunların çoğunluğunu konsol ortamında oynadığımızı belirmek isteriz. Bu yazımızda paylaşacağımız oyunlar “Shadow of War“, “Shadow of Mordor“, “Assassin’s Creed Syndicate”  ve Jack the Ripper DLC‘si (yani ek oyunu).

Çok iyi olmaları sebebiyle aşağıda sizlere detaylı olarak anlattığımız oyunlar dışında, benim EFSANE OYUNLAR dediğim oyunların isimlerini de aşağıda yazmak istiyorum. Bu oyunlar çok çok iyi olduğu ve her biri ayrı inceleme gerektirdiği için burada sadece isimlerini yazarak, detaylı incelemelerini başka bir yazıma bırakıyorum. İşte o Efsane Oyunlar;

Witcher 3: Bu oyunu duymadıysanız kesinlikle bu dünyadan değilsiniz demektir 🙂 Bence insanlık tarihinin en iyi oyunu. İçinde hem aksiyon, hem RPG olan, grafikleri, seslendirmeleri, müziği efsane olan bir oyun. Ayrıca konusu mükemmel, sizi saran ve bırakmayan bir hikayesi var. İnternetten biraz araştırın ve kesinlikle alıp, oynayın. Oyun parasının hakkını veren ve oldukça uzun bir oyun. Tadını çıkararak saatlerce oynayabileceğiniz bir oyun. 

God of War: PlayStation Exclusive olan yani sadece PS konsolunuz varsa oynayabileceğiniz bir oyun. O kadar efsane bir oyun ki, sırf bu oyun için konsol satın alan Gamer’lar var. Zaten 2018’de YILIN OYUNU seçilmiş, EFSANE oyundur. Bu oyuna bakmadan, oynamadan oyuncu oldum diyemezsiniz. Aksiyonu bol, grafikleri efsane bir oyundur. 

Last of Us Remastered: Bir PS Exclusive daha, bir baba ile kızının hikayesinin anlatıldığı, zombilerin, kötü insanların ve milita isyancı grupların olduğu ve bunların birbirleri ile mücadele ettiği, tansiyon ve korkunun doruklarında bir oyun. Hem macera hem hikaye açısından çok çok iyi bir oyun. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu oyunu en az 4 kez bitirdiğimi de belirtmek isterim. 

Yukarıdaki üç oyunun herbiri ayrı bir inceleme konusu olduğu için bu yazımda diğer beğendiğim 2 oyunu sizlere anlatacağım. Herkese mutlu günler dilerim.  

Middle Earth, Shadow of War

Kasım 2017 itibariyle piyasadaki en popular oyun olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Gerçekten de namını hak eden ve herkese tavsiye edebileceğimiz harika bir oyun. Oyun serinin 2. ve son oyunu! Evet maalesef devamı gelmiyor. Bu oyun Shadow of Mordor’un bittiği yerden başlıyor ve kahramanız Talion (nam-ı diğer: “Gravewalker”, “Ranger”) ile Celebrimbor birlikte Sauron‘a karşı verdikleri mücadeleyi anlatıyor. 

Oyunda fethetmeniz gereken 5 bölge (harita) var bu bölgeler: Gorgoroth, Nürnen, Seregost, Cirith Ungol ve Minas Ithil. Oyundaki düşmanlarınız ise çeşit çeşit Org‘lar. Herbirisinin güçlü yanları ve zayıf yanlarını öğrenmeniz ve zayıf yanlarına göre silahlanıp saldırmanız gerekiyor. (örn. immune to fire) olan bir org’a poison (zehirli) ok ile saldırmanız gerekiyor. Kaleleri fethetmeden önce kalenin sahipleri durumunda bulunan Warchief’leri ve onların yardımcılarını öldürmeniz veya brand’leyerek kendi tarafınıza çekmeniz gerekiyor. 

Oyun 4 bölümden oluşuyor. 1. Bölün haritaların açılması, 2 Bölüm Fetihler, 3. Bölüm Sauron’a karşı mücadele ve 4. Bölün Kale Savunması kısmı. herbirisi güzel ancak 4. bölüm çook uzun ve devamlı kendini tekrar eden Savunma Savaşları yeralıyor. Ayrıca oyunu zorlaştırmak için yaptıkları ancak kimi zaman insanı bezdiren Betrayel (ihanet) silsilesi bazen aşırıya kaçabiliyor. Bahsettiğimiz son iki olay, oyunun bence en kötü yanı. Oyunu daha ilginç hale getirmek için kurgulanmış olan Betrayel Sistemi aslında oyuncunun tüm emeklerini ve saatlerini de çöpe atan bir neticeye sebep oluyor. Saatlerce oynayarak kurguladığınız kaleniz ve warchief’lerinizin ihaneti ile onca emek boşuna gidiyor. Sırf bu yüzden oyunu oynamayı bıraktım.

Grafikler ve Müzikler harika, seslendirmeler çok iyi. Oynanabilirlik ise gerçekten iyi. Özellikle de Shadow of Mordor’daki duvarlara tırmanırken yaşanılan ve insanı çıldırtan “bug”lar en aza inmiş durumda. 

Sonuç: Hem Shadow of War’ı hem de Shadow of Mordor’u tavsiye ederiz. Ancak 2. olan kesinlikle bug’ları en aza indirilmiş bir middle earth oyunu. Şuan için 209.-TL olan fiyatı hak ediyor mu evet ancak 130 – 150 TL civarı olsa kesinlikle alın derdik, aksi halde biraz zaman geçip fiyatının düşmesini de bekleyebilirsiniz veya Shadow of Mordor ile hikayeye bir başlangıç yapabilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda çok belirtmemiş olmakla birlikte Shodow of Mordor’un da gerçekten kayda değer bir oyun olduğunu ve 2 kere bitirdiğimi belirtmek isterim. Özellikle de PS4 Pro sahibi iseniz 4K Çözünürlük desteği veya Quality (grafik kalite) seçenekleri ile de oyunu oynamanız mümkün. Oynanabilirlik açısından iki tane tez avantajı var 1.si Grafik olarak Shadow of War’dan elbetteki geride kalıyor 2.si ise tırmanma mekaniği bug’lı. Bazen yukarı tırmanmaya çalışırken anlansız başka bir şey yapabiliyorsunuz. Ancak tüm bunlara rağmen halen hikaye olarak ve de oyuncunun emeğine verdiği karşılık olarak çok iyi bir oyundur.

Assassin’s Creed Syndicate

Daha önce Assassin serisi oynamamış bir kişi olarak (iyiki de diğerlerini oynamamışım) bu oyunun harika olduğunu söyleyebilirim. Birincisi serinin diğer oyunlarından hem hikaye hem grafik açısından kat kat daha iyi. 

Hikaye Londra’nın sanayi devrimini yaşadığı yıllarda geçiyor ve gerek ana görev gerekse de yan görevleri sizi içine alarak sarmalıyor. O yıllardaki Londra’nın havasını vermek bir yana hikayeyi de sahiplenerek oyunu oynuyorsunuz. “BUG” ise bu oyunda yok denecek kadar az. Ubisoft bu sefer gerçekten iyi bir iş çıkarmış. 

Assassin serisinin yeni oyunu olan ve Mısır’ın eski çağlarında geçen Origins’ın çıktığı bu tarihlerde Syndicate’in fiyatı oldukça ucuzladı ve kesinlikle tavsiye ediyoruz. Büyük bir zevkle oynarak bitirdiğimiz bir oyun. Son olarak oyunun DLC olarak çıkmış olan “Jack the Ripper”ı da tavsiye ederiz. Bu DLC’de hem kötü karakteri hem de iyi karakteri dönüşümlü olarak oynayabiliyorsunuz. Stealth oyun sevenlerin kaçırmaması gereken bir yapım olmuş. 

Son olarak Playsatation 4 Pro sahibi iseniz yüksek çözünürlükle de bu oyunun keyfini daha iyi çıkarmanız mümkün. Hem ps4 hem de PS4 Pro oyunu iki kere oynamış birisi olarak söylemem gerekirki Pro da grafikler daha iyi.

Bir sonraki “Tavsiye Oyunlar” yazımızda buluşmak üzere,

Esenlikler Dileriz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir