PlayStation’ın Türkiye Ayıbı

PlayStation’ın Türkiye Ayıbı

Merhaba Arkadaşlar, bugün sizlere kısa bir bilgi paylaşmak için yazıyorum. Uzun zamandır Playstation kullanıcısı olduğumu hepiniz biliyorsunuz. Hatta Microsoft’un oyun konsolu Xbox kullanmış birisi olarak PS tercih ettiğimi de sizlerle paylaşmıştım. Ancak bu durum PlayStation’ın DUYARSIZLIĞI veya FIRSATCILIĞI sebebiyle benim gözümde artık değişti. 

Bildiğiniz üzere hem tüm dünya hem de ülkemizde Corona Virüsü denilen Covid 19 virüsü ile mücadelede pek çok insan evlerine kapanmış ve gerekmedikçe dışarı çıkmaz durumda. Bugünlerde oyun konsolu sahipleri zamanlarını daha çok konsolları ile geçirmekte ancak gelin görün ki PlayStation’ın yıllardır uyguladığı İNDİRİMLİ OYUNLAR, HAFTA SONU İNDİRİM KAMPANYALARI 2 HAFTADIR YAPILMIYOR. Bunun bir FIRSATÇILIK olduğunu düşünüyorum. 

Yıllardır PSN Market Şöyle Çalışmaktaydı Arkadaşlar:

  1. Ayiçi İndirim Kampanyaları: Burada 15 – 20 gün boyunca belli oyunlarda indirimler yapılır. Örn. 250 TL olan oyunu 150 TL veya daha altına alabilirsiniz. Bu oyunlar arasında beğendiğiniz yoksa üzülmezsiniz çünkü 15 gün sonra farklı oyunlar indirime girer. Ancak Türkiye’de bu durum YOK arkadaşlar ne zamandan beri Corona Virüs salgını başlayıp da insanlar evlerine kapandıktan beri. 
      
  2. Her hafta “Deal of the Week” adıyla ayrıca bir iki oyun ki bunlar genellikle güncel oyunlar olurdu, indirime girerdi ve biz beğendiğimiz oyun olursa buradan da alışveriş yapardık, gelin görün ki bu indirimler de 2 haftadan uzun bir zamandır yapılmıyor. Yani oyuncular mevcut (bence pahalı olan) rakamlardan oyun almak zorunda bırakılıyor.
       
  3. PS Plus indirimleri her zaman olurdu. PS Plus üyeliği olanlara bir avantaj sağlayan bu indirimlerle düzenli olarak değişen oyunları da indirimle alabiliyordunuz. Ancak bu indirimi dahi PSN bu ay görebilmiş değilim. 

Son olarak belirtmek isterim ki, PS Amerika Hesabımdan baktığımda İndirimlerin Çatır Çatır devam ettiğini de gördüm. Yani bu durumun Türkiye’ye özgü yapılıyor olması PSN Türkiye yöneticileri mi böyle bir şeye karar verdi diye insanı düşündürüyor. Dolar’ın oynak olması ise bir bahane olamaz, çünkü Xbox Game Pass Türkiye sistemine zam gelmedi. Aylık 40 TL ile 50 TL arası bir ücretle 200’den fazla oyunu oynayabiliyorsunuz ki bu Corona günlerinde bence Xbox daha doğru bir tercih haline geldi. Bir PS Fan’ı olarak bunu söylemek elbette beni üzüyor ancak son bir iki gündür internetten xbox one x fiyatlarına bakar oldum. 

Tabi bu durumu fark eden ve bundan mutsuz olan tek kişi değilim, işte size MultiPlayer ekibinin bu konu hakkındaki yorumları:

 

Oyun dünyasının yakından tanıdığı, tatlı abilerimiz Konsol Üssü bu durumunu kendilerince ve adaletli bir şekilde eleştirmişler.

 

Umarım PS Türkiye bu HATASINDAN bir an önce VAZGEÇİP ESKİ GÜNLERİNE GERİ DÖNER.

GÜNCELLEME: Nisan ayı içerisinde PS Türkiye indirimlere tekrar başladı arkadaşlar. Sanırım hatalarını fark etmiş olacaklar ki Mayıs 2020 tarihinden itibaren zamlı olacağını daha önceden bildirdikleri PlayStation Plus servislerine zam yapılmayacağına dair bir mail de aldım. Mail şu şekilde;

1 Mart 2020’de müşterilerimizle iletişime geçerek Türkiye’deki PlayStation Plus aboneliklerinin fiyatlarını değiştireceğimizi bildirmiştik. Türkiye’deki PlayStation Plus fiyat artışının şu anda erteleneceğini ve 1 Mayıs 2020 tarihinde yürürlüğe girmeyeceğini bildirmek istiyoruz. PlayStation Plus için ileride uygulanacak herhangi bir fiyat değişikliğini en az 60 gün önceden haber vereceğiz.

Türkiye’deki abonelikler aşağıdaki fiyatlarda kalacaktır:

• PlayStation Plus 12 aylık ödeme planı 179,99 TL
• PlayStation Plus 3 aylık ödeme planı 74,99 TL
• PlayStation Plus 1 aylık ödeme planı 23,99 TL

Herkese Mutlu, Sağlıklı ve Eğlenceli Günler Dilerim. 
gAmEr BeRk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir