Aras Kargo Dragos Şubesinin Ayıbı

Aras Kargo Dragos Şubesinin Ayıbı

Merhaba Arkadaşlar, bugünkü yazımda sizlere Aras Kargo firmasının Dragos Şubesi ile olan kötü tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Umarım bu yazı o şubenin düzelmesinde (daha iyi hizmet vermesinde) bir sebep olur. Öncelikle olayı sizlere anlatıp sonrasında karşılaştığım aksaklıkları ve problemleri paylaşmak istiyorum. 

16 Nisan 2020 tarihinde Hepsiburada.com sitesinden yaptığım alışverişte toplam 12 adet ürün vardı, bunlardan 2 ürün (Intel i5 9400F işlemci ve Kingston NVme SSD) ürünlerinin satıcısı Aras Kargo ile göndermiş. NVme SSD için Kargo takip numaram “7616….2312″ ve Intel i5 9400F işlemci için kargo takip numaram ise “7616….7384″. Salgın hastalık nedeniyle öyle hemen teslimat yapılmasını beklemedim ve sabrettim ama 10 gün olup da halen teslimat yapılmayınca çağrı merkezlerini aradım.

27 Nisan 2020 tarihinde saat 13:20 yaptığım görüşmede; Aras Kargo’nun Çağrı Merkezi’nden Ömer Bey, ilk kargonun TESLİM EDİLMİŞ ! olarak gözüktüğünü diğer kargonun ise Dragos şubesinde (yani Maltepe’de) olduğunu söyledi, ben ise 1. Levent’e teslimat bekliyorum 🙂

Neyse Teslim edildiği iddia edilen kargo için şikayet oluşturup bir takip numarası verdiler, şikayet numaram: “202704…711“. Şubedeki teslimat için ise Şubenin telefon numarasını paylaştılar 549 ile başlayan numara. Ancak bu numarayı açan yok!

Ertesi gün işi gücü bırakıp şubeye gittim ve durumu anlattım, teslimatın yapılı olarak görüldüğünü, alış-veriş sırasında adresi yanlış yazmış olabileceğimi ve adresi kontrol etmemi söyledi bir akıllı arkadaş. Ben ise teslimat adresinin doğru yazılı olduğunu ve teslimatın yapılmadığını, diğer kargonun ise dağıtıma hiç çıkmadan şubede bekletildiğini söyledim. Neyse 5 dakikalık bir etrafa bakınmalardan sonra her iki kargoyu da buldular. İlginç değil mi! Teslim edilmiş olarak kayıtlı kargo mis gibi duruyor orada. 

Şube ile ilgili olarak Google’da (Aras Kargo Dragos Şubesi) yazarak yapılan yorumları görebilirsiniz. Yani benzer durumlarda mağdur olduğunu söyleyen ve sunulan hizmetten memnun olmadığını dile getiren pek çok tüketici var. 184 tane yorum bırakılmış bu şube hizmetleri için ve ortalaması 5 üzerinde 2.1 !!!

Umarım biran önce bu şubenin hizmet kalitesini normale getirirler, aksi halde mağdur olan hep tüketici olacak diye düşünüyorum. Herkese sağlıklı, huzurlu günler dilerim. 

Saygılarımla, 
gAmEr BeRk 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir